Sanácie vlhkého muriva
 • svetro
  Okrem služieb uvedených na tejto stránke, sme ochotní vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

separator

 

Máte starší tehlový dom či murovanú pivnicu, ktorá je vlhká a nevyužiteľná? Vzlína Vám voda múrmi cez poškodenú alebo zle zrealizovanú hydroizoláciu?

 

Zrealizujeme u Vás chemické podrezanie muriva, ktoré natrvalo zabráni vzlínaniu vlhkosti. Chemické podrezanie muriva je šetrnejšie k Vášmu domu ako agresívne mechanické podrezanie, ktoré kladie nároky na statiku domu, spôsobí veľa hluku, prachu a v konečnom dôsledku nemožnosť okamžite bývať. Chemické podrezanie líniou vrtov a beztlakovou aplikáciou injektážnej hmoty vytvorí líniovú bariéru proti vzlínajúcej vlhkosti, pôsobí okamžite a výsledky sú badateľné už na druhý deň.

V prípade výrazného poškodenia omietok aplikujeme sanačné omietky pre dosušenie mokrej steny. Nie je nutné na niekoľko dní opustiť Váš dom. Aplikujeme tiež hydroizolačné systémy z vnútornej strany, zo strany interiéru domu (hydroizolácia z negatívnej strany). Takáto aplikácia nepotrebuje výkopové práce okolo domu, nie je nutné rozoberať chodníky, ničiť záhradky alebo obťažovať suseda.

LÍNIOVÁ BARIÉRA PROTI VZLÍNAJÚCEJ VLHKOSTI

Zhotovenie vodorovnej línie vrtov v spodnej časti steny, ktoré sa vyplnia injektážnou hmotou nahradí klasické podrezanie muriva, kde sa mechanicky obvykle veľkou pílou podreže celá stena (resp. sanovaná časť, prípadne aj celý dom). Chemické podrezanie muriva je šetrnejšie ku konštrukcii domu, nespôsobuje dodatočné sadanie, trhliny, nenarušuje statiku domu, nie je nutné dom počas prác ani po nich opustiť, nespôsobuje extrémnu prašnosť ani hluk, nehrozí prerezanie potrubí a káblov a ďaľšie výhody.

TESNENIE PLOŠNÝCH PRIESAKOV

Plošná aplikácia kryštalickej hydroizolácie. Toto riešenie sa obvykle používa pri nemožnosti odkopať dom alebo konštrukciu kvôli sanácii z vonkajšej strany. Hydroizolačné nátery sú aplikované z vnútornej strany (z interiéru) a fungujú proti negatívnemu tlaku vody (voda prestupujúca cez konštrukciu zvonka do interiéru) a udržia interiér suchý.

TESNENIE STAVEBNÝCH PRESTUPOV

Či už použitie namieru vyrobených vodotesných upchávok, ktoré sa hotové namontujú na potrubie a utesnia medzeru medzi potrubím a chráničkou potrubia alebo zhotovenie upchávok ručne s použitím kombinácie vodotesných mált, tmelov a hydroizolačných náterov. Tieto riešenia sú obvykle dodatočné a nahrádzajú nezrealizovanú vodotesnú upchávku prestupu kabeláže alebo potrubia cez hydroizolačný systém stavby, je však možné zhotoviť ich aj na novostavbách.

CLONOVÁ INJEKTÁŽ

Injektáž vykonávaná za rub konštrukcie, následne nainjektovanie rubovej plochy akrylátovým gélom. Injektovaná stena sa navŕta plošne v predpísanom rastri (umiestnenie a vzdialenosť vrtov) a to cez celú hrúbku konštrukcie. Cieľom je dostať injektážnu hmotu primárne do pozície pôvodnej hydroizolácie (ktorá môže byť poškodená, nefuknčná alebo aj žiadna), kde ju nahradí alebo vyplní jej poškodenia.

VÝPLŇOVÁ INJEKTÁŽ

Vyplnenie dutín, kavern, trhlín či medzier medzi jednotlivými kusmi tehál v murovanej konštrukcii vhodnou injektážnou hmotou, napríklad akrylátovým gélom.

Jednotlivé typy sanačných úkonov je možné kombinovať pre dosiahnutie požadovaného stavu. Ktorý typ alebo kombinácia prác bude zvolená, to určí obhliadka skutkového stavu, nahliadnutie do projektovej dokumentácie, meranie vlhkosti a ďaľšie.

 

 

Rýchly kontakt

Najmodernejšie injektážne hmoty, hydroizolačné a sanačné materiály, s ktorými pracujeme, sú prísľubom objektívneho prístupu vedúceho k príčine problému a jej odstráneniu, namiesto riešenia následkov a dôsledkov.

Nepovinná príloha (dokument, obrázok)
Maximálna veľkosť prílohy je limitovaná na 12.1 MB
  captcha
  Reload

  VITAJTE MEDZI PROFESIONÁLMI

  Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.

   

  zamocnik


    

  https   Active Search Results   cloudflare

  www.sanacia.sk  |  www.saninjekt.sk  |  www.injektaz.sk


    

  created by: Marek Sarvas