Sanácie betónových konštrukcií
 • svetro
  Okrem služieb uvedených na tejto stránke, sme ochotní vyjsť v ústrety zákazníkovi a navrhnúť alebo pohľadať alternatívne riešenie...

separator

 

Okrem sanácie betónových konštrukcií injektážami je možnosť opraviť popraskané, vydrolené, vylámané alebo kavernoidné betónové konštrukcie vysprávkami s vodotesnými vysokopevnostnými maltami, vodotesným betónom, zálievkou alebo upchávkou.

 

Z praxe vieme, že veľa problémov spôsobujú prestupy potrubia či kabeláže cez obvodové steny, preto vyrábame a dodávame vodotesné upchávky namieru pre každý konkrétny prestup či otvor. Vodotesne uzavrieme bežné praskliny alebo tiež dilatácie s posunom niekoľko centrimetrov.

MIKROTRHLINY SO ŠÍRKOU MENŠOU AKO 0,2MM

Tieto trhliny môže byť veľmi obtiažne utesniť. Je ťažké prinútiť husté inktážne hmoty k prieniku do tak úzkej trhliny. Preto je potrebné použiť polyuretánovú inkejtážnu hmotu, ktorá po zreagovaní zostáva trvale pružná.

ŠIRŠIE TRHLINY A ŠKÁRY

Spoje sú ľahko utesniteľné, pokiaľ viete, ako je potrebné postupovať. Na zatesnenie je nutné použiť polyuretánovú injektážnu hmotu, ktorá pri styku s vodou zväčšuje svoj objem a ostáva pružná. Dokáže tak zatesniť voľné dutiny a otvorené praskliny.

TEČÚCE TRHLINY - TESNIACA INJEKTÁŽ

K ich zatesneniu je nutné použiť rýchlo reagujúce polyuretánové injektážne hmoty, ktoré pri styku s vodou veľmi rýchlo zväčšujú (až 26 krát) svoj objem, no nie sú trvale pružné. Následne ich treba preinjektovať pružnými polyuretánovými injektážnymi hmotami.

SUCHÉ TRHLINY - PEVNOSTNÁ INJEKTÁŽ

Je potrebné použiť epoxidové injektážne hmoty, ktoré majú vynikajúcu priľnavosť ako k suchému, tak k vlhkému podkladu.

TESNENIE PLOŠNÝCH PRIESAKOV

Plošná aplikácia kryštalickej hydroizolácie.

TESNENIE STAVEBNÝCH PRESTUPOV

Či už použitie namieru vyrobených vodotesných upchávok, ktoré sa hotové namontujú na potrubie a utesnia medzeru medzi potrubím a chráničkou potrubia alebo zhotovenie upchávok ručne s použitím kombinácie vodotesných mált, tmelov a hydroizolačných náterov. Tieto riešenia sú obvykle dodatočné a nahrádzajú nezrealizovanú vodotesnú upchávku prestupu kabeláže alebo potrubia cez hydroizolačný systém stavby, je však možné zhotoviť ich aj na novostavbách.

CLONOVÁ INJEKTÁŽ

Injektáž vykonávaná za rub konštrukcie, následne nainjektovanie rubovej plochy akrylátovým gélom. Injektovaná stena sa navŕta plošne v predpísanom rastri (umiestnenie a vzdialenosť vrtov) a to cez celú hrúbku konštrukcie. Cieľom je dostať injektážnu hmotu primárne do pozície pôvodnej hydroizolácie (ktorá môže byť poškodená, nefuknčná alebo aj žiadna), kde ju nahradí alebo vyplní jej poškodenia.

VÝPLŇOVÁ INJEKTÁŽ

Vyplnenie dutín, kavern a štrkových hniezd v betóne cementovou suspenziou.

Jednotlivé typy sanačných úkonov je možné kombinovať pre dosiahnutie požadovaného stavu. Ktorý typ alebo kombinácia prác bude zvolená, to určí obhliadka skutkového stavu, nahliadnutie do projektovej dokumentácie, meranie vlhkosti a ďaľšie.

 

Rýchly kontakt

Najmodernejšie injektážne hmoty, hydroizolačné a sanačné materiály, s ktorými pracujeme, sú prísľubom objektívneho prístupu vedúceho k príčine problému a jej odstráneniu, namiesto riešenia následkov a dôsledkov.

Nepovinná príloha (dokument, obrázok)
Maximálna veľkosť prílohy je limitovaná na 12.1 MB
  captcha
  Reload

  VITAJTE MEDZI PROFESIONÁLMI

  Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.

   

  zamocnik


    

  https   Active Search Results   cloudflare

  www.sanacia.sk  |  www.saninjekt.sk  |  www.injektaz.sk


    

  created by: Marek Sarvas